První pomoc

První dny po nasazení zámečků

Přestože samotné nalepení fixních rovnátek není zpravidla vůbec bolestivé, po několika hodinách se může objevit zvýšená citlivost zubů, a to především při kousání. Tento stav obvykle přetrvává 2-4 dny od nasazení zámečků. Během této doby je při výraznějším diskomfortu možné užívat léky tlumící bolest jako například Ibalgin či Ibuprofen. Určitou dobu také trvá, než si jazyk, rty a tváře na přítomnost rovnátek. Pomoci může měkký vosk, kterým je možné dočasně překrýt část rovnátek způsobující podráždění.

Odlepený zámeček

Od zubu uvolněný zámeček poznáte nejčastěji tak, že se bude klouzat po ortodontickém drátu ze strany na stranu, zůstane k němu přichycený gumičkou - tu je možné manikúrními nůžkami přestřihnout. Zámeček prosím přineste s sebou k nám do ordinace. V případě odlepeného zámečku nás neprodleně telefonicky kontaktujte, abychom pro Vás mohli zajistit nejbližší možný termín jeho dolepení, případně nalepení zámku nového.

Uvolněný-škrábající drát z rovnátek

Ostrý konec drátu můžete v některých případech zkusit sami zahnout tak, aby Vám dále nezpůsoboval problémy. Je také možné na něj nanést ortodontický vosk. V případě, že obtíže přetrvávají, kontaktujte naší ordinaci. Pokud se nemůžete dostavit k ošetření (jste například na dovolené), zastřihněte konec drátu za posledním zámečkem, ve kterém je drát ještě pevně přichycen (vhodné jsou kleštičky na nehty).

 

budova

Kontaktujte nás

ORTODONCIE ZLÍN

MUDr. Pavel Michalík
Tyršovo nábřeží 7143
Zlín 760 01

Naše smluvní pojišťovny

Máte nějakou otázku nebo se chcete objednat? Napište nám telefonní číslo a my zavoláme zpět.

Telefonní číslo prosím zadejte bez mezer a předčíslí ve tvaru 777888999.